Кочіш Кароль, Немеркені Жомбор, Коваль Катерина. ПЕРЕДУМОВИ, НАУКОВА БАЗА ТА ОСНОВНІ РЕДАКЦІЙНІ ПРИНЦИПИ ПІДГОТОВКИ НОВОГО ВИДАННЯ «НАЦІОНАЛЬНОГО AТЛАСУ УГОРЩИНИ»

https://doi.org/10.15407/ugz2016.01.061
Ukr. geogr. z. 2016, N1:61-63
Мова публікації: 
Українська
Повний текст: 
Автори: 

Кочіш Кароль - Географічний інститут Науково-дослідницького центру землезнавчих наук та астрономії Угорської академії наук, Будапешт;
Немеркені Жомбор - Географічний інститут Науково-дослідницького центру землезнавчих наук та астрономії Угорської академії наук, Будапешт;
Коваль Катерина - Географічний інститут Науково-дослідницького центру землезнавчих наук та астрономії Угорської академії наук, Будапешт.

Резюме: 

Мета публікації – висвітлення процесу створення Національного атласу Угорщини та його структури. Для кожної людини та кожної країни національні атласи, поряд з національними прапорами, гербом та гімном, є символом надзвичайної значущості та престижу. Національні атласи випускають за широкої співпраці між представниками різних суспільних кіл та, як правило, їх ініціюють академічні кола. Це стосується і Національного атласу Угорщини (УНА), коли готували його перше та друге видання у 1964-1967 та 1983-1989 роках відповідно. Розробку сучасного видання УНА було розпочато Національною академією наук Угорщини у 2013 р. і нині він перебуває в процесі підготовки, що координується Інститутом географії, Дослідницьким центром з астрономії та наук про Землю Угорської академії наук у стратегічному партнерстві з Відділом картографії та геоінформатики університету «Eötvös Loránd». Крім паперової версії буде доступною й електронна, тобто у вигляді DVD диску та веб-аплікацій, що відповідатимуть сучасним вимогам. Остання буде безперервно продукуватись та оновлюватись; карти для перегляду та інтерактивні (пізніше – аналітичні) мають бути завантажені на веб-сайт УНА (www.nemzetiatlasz.hu/en/index.html) для надання доступу широким колам користувачів (державні агенції та особи, які приймають рішення, вчителі та учні на різних рівнях освітньої системи, професійні відвідувачі тощо). Електронна версія атласу стане джерелом безперервної інформації щодо природних ресурсів, суспільства та економіки не лише Угорщини, а й Карпатського басейну (залежно від тематики та бази даних). Відповідно до проекту, друкована версія УНА буде представлена в чотирьох томах: «Природне середовище», «Суспільство», «Держава Угорщина та її місце у світі», «Економіка». Викладене може бути цікавим і для читачів в Україні, Національний атлас якої вийшов у світ декілька років тому.

Ключові слова: 
національний атлас, Угорщина, Інститут географії, картографія
Сторінки: 
61-63